apu
11 بهمن 1401 - 19:57

ترافیک شدید کشنده‌ها در گردنه صلوات‌آباد سنندج/مسدودشدن بیشتر راه‌های روستایی سقز و بانه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اشاره به بارش سنگین برف در اکثر محورهای استان گفت: نرسیده به گردنه صلوات آباد با ترافیک سنگین کشنده‌ها مواجه شده‌ایم که مشغول آزادسازی مسیر هستیم.

فرزاد حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بارش سنگین برف از روز گذشته در اکثر قریب به اتفاق شهرستان‌های کردستان آغاز شده و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش مستمر و بی‌وقفه اکیپ‌های راهداری، در حال حاضر تمام راه‌های اصلی استان باز است.

وی با بیان اینکه بارش سنگین برف موجب ایجاد ترافیک کشنده‌ها در گردنه صلوات‌آباد شده است، گفت: تیم‌های راهداری مشغول رهاسازی مسیر هستند و خوشبختانه در حال حاضر مشکل خاصی در هیچ یک از محورهای مواصلاتی استان نداریم.

وی افزود: بارش برف سنگین برف موجب مسدودشدن شماری از راه‌های روستاها در شهرستان‌های بانه، سقز و دیواندره شده که آمار دقیق آن فعلا مشخص نیست.

وی عدم مجهزبودن به امکانات گرمایشی، زنجیر چرخ و نابلدی کاربران جاده‌ای از بستن زنجیرچرخ را از نکات دست و پاگیر در مسیر خدمات‌رسانی اکیپ‌های راهداری عنوان کرد و گفت: متاسفانه بخشی از نیروی تیم‌های راهداری صرف بستن زنجیرچرخ برای مسافرینی می‌شود که بی‌توجه به هشدارهای هواشناسی از جاده‌های استان عبور می‌کنند.

وی ضمن تاکید مجدد به خودداری مردم از سفرهای غیرضروری به ویژه در چند روز آینده، خاطرنشان کرد: براساس اعلام سازمان هواشناسی این جو بارشی فعلا در استان کردستان فعال است از مردم تقاضامند هستیم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

گفتنی است؛ 31 راهدارخانه ثابت و سیار، 421 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری شامل 316 دستگاه بخش دولتی و 105 دستگاه بخش خصوصی برای برفروبی و پاکسازی راه‌های شهری و روستایی در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌ها فعال است.

نیروها و ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان در طرح زمستانه امسال در قالب 71 اکیپ راهداری در بیش از 8 هزار و 500 کیلومتر از راه‌های استان شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی به مردم خدمات رسانی می‌کنند.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1011049