apu
11 بهمن 1401 - 16:57

وزارت علوم به دنبال تقویت رشته‌هایی متناسب با نیاز آینده کشور است

معاون آموزشی وزارت علوم در جلسه شورای دانشگاه اردکان در تشریح برنامه وزارت عتف در سند تحول آموزش عالی تأکید کرد: در سند تحول آموزش عالی به دنبال ایجاد و تقویت رشته‌هایی متناسب با نیاز آینده کشور هستیم.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزیر علوم در جلسه ای با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سند تحول آموزش عالی به ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای و رشته‌های مهارتی توجه ویژه‌ای شده است.

عمو‌عابدینی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این شهرستان، دانشگاه اردکان در سند تحول آموزش عالی می‌تواند جایگاه مناسبی را در بسیاری از حوزه‌ها به خود اختصاص دهد.

همچنین دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به جایگاه عالم پروری و ظرفیت‌های صنعتی، معدنی، صنایع غذایی و گردشگری شهرستان و زیرساخت‌های موجود دانشگاه اردکان؛ خواستار توجه بخش آموزش عالی برای رفع نیازهای حوزه‌های مزبور به صورت تخصصی شد.

در ابتدای این جلسه فتاحی رئیس دانشگاه اردکان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دانشگاه اردکان، مأموریت‌گرایی را محور فعالیت‌های این دانشگاه عنوان کرد.

در جلسه شورای دانشگاه اردکان، کفاش معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز گزارش مصور و مبسوطی از حوزه متبوع خود ارائه کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010556